Jęk czarnego węża (2006) – droga do

W swych filmowych poszukiwaniach trafiłem na ten oto obraz filmowy. Początkową zastanawiałem się co to za popierdówka może być o tak debilnym tytule jak „Jęk czarnego węża”. Przywodzi na myśl raczej arcydzieło gatunku XXX, niż dramat.

Rae to klasyczna „puszczalska” (dawna nazwa dziś nietolerowana, gdyż tak powiedziała pewna grupa pań), mająca już mniej klasyczny problem – coś w środku zżera ją i wymusza, aby przyssała się do jakiegokolwiek posiadacza penisa. W momencie, gdy jej ukochany wyjeżdża odbyć służbę w Gwardii Narodowej, Rae rusza w tango. Przećpana i pobita zostaje wyrzucona z samochodu na odludziu. Zostaje znaleziona przez Lazarusa, który postanawia zaopiekować się nią.

Hmmm nieco zdziwiłem się oglądając ten film. Po pierwsze debilny tytuł, który nawiązuje do piosenki wykonywanej w trakcie filmu przez Samuela L. Jacksona. Drugim zdziwieniem była obsada – to że zagrał tu Jackson obok Ricci i Timberlake’a (sic!). Trzecim zdziwieniem była Ricci, a dokładniej jej ciało – nie zdawałem sobie do końca sprawy, że jest właścicielką tak apetycznego ciałka (jeno twarz mi się nie podoba nadal, nie mój typ zdecydowanie). A ostatnim zdziwieniem było zobaczenie super gwiazdora Justina Timberlake’a – wystąpił w roli totalnego wymoczka. To była rola jego życia – ja go uważam właśnie za takiego lalusia, więc zbytnio nie musiał się starać.

Fabuła to historia o przełamywaniu własnych słabości, często do tego potrzebujemy drugiej osoby, gdyś samemu trudno na to znaleźć siły. Rae spotka na swej drodze Lazarusa, który jest starym, zgorzkniałym typem porzuconym przez żonę dla innego faceta. Kobieta ta strasznie go w życiu wymęczyła, a ich związek niepotrzebnie trwał tak długo i powodował zaduszenie się obydwojga w tak toksycznym związku. Teraz Lazarus stara się żyć bliżej Pana (chodzi o boga) i przyjmuje na siebie wyleczenie małej puszczalskiej z braku szacunku do własnego ciała. Przykuwa ją łańcuchem do niedziałającego kaloryfera w swoim domu. Jednak nie jest okrutny, długość łańcucha wystarcza by skorzystać z łazienki, dotarcia do kuchni, czy nawet wyjścia na zewnątrz. Sam też wychodzi z nią na spacery na dwór. W sumie przydałoby się więcej takich Lazarusów i to w naszym kraju by powalczyć z rozpasaniem i puszczalstwem małolat, które kompletnie nie zdają sobie sprawy, iż związek pomiędzy dwojgiem ludzi powinien być głębszy niż długość penisa czy głębokość pochwy. Rae natomiast jest dla R.L. antidotum na jego nerwicę. Jako jedyna potrafi swego ukochanego uspokoić i utrzymywać go z dala od napadów choroby.

W tym filmie wszyscy kogoś potrzebują, każda z postaci potrzebuje swej drugiej połówki. Niektórym udaje się odnaleźć przeznaczonego mu partnera, reszta musi szukać dalej. Jednak nie jest to bezowocne poszukiwanie, gdyż nawet sama droga do upragnionego szczęścia staje się czymś ważnym w ich życiu. Taka tam laurka z workiem nadziei dla tych co nie mogą odszukać tej drugiej osoby.

Na plus muszę uznać muzykę w tym filmie. Bardzo przyjemny dla ucha blusik, kilka kawałków w wykonaniu Samuela L. Jacksona wpada w ucho. A podczas numerów wykonywanych w spelunie podczas zabawy człowiek aż się rwie do imprezowania i szaleństw na parkiecie (także densujące tam panie wpływają na to, ale bez muzyki było by to niemożliwe).

Cały ten film można uznać za jeden wielki kawałek bluesowej piosenki, która opowiada o poszukiwaniu swego szczęścia i nieszczęściach jakie nas spotykają na tej drodze. Jednych zachęci do obejrzenia blues, innych Samuel L. Jackson, jeszcze ktoś pójdzie dla pokręconej fabuły, czy debilnego tytuły, a paru zboczeńców by obejrzeć Dżastina Timberlake’a, jedno jest pewne – ten film nie jest tak zły jak jego debilny tytuł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s